Kapela


"Dobré ráno blues band zní autenticky, ryze a zemitě. Má tah jak rozvodněná Mississippi." (Rock a Pop)

"K přitažlivosti Dobré ráno blues bandu určitě přispívají také prvky komiky, potvrzující dávnou pravdu, že stereotypní vnímání blues jako chmurného žánru neodpovídá realitě." ( Lidové noviny )

"Raketa AC/DC na mississippské palivo." 

( Nový populár )

"Přestože Dobré ráno blues band tvoří tři hudebníci, po celou dobu poslechu působí jejich nasazení a zvuk, jako kdyby měla kapela nejméně o dva členy více. Aranže skladeb se sympaticky drží akustické podoby, kde vyznívá veškerý hudební um i dravá technika takzvaně od podlahy." ( Musicweb.cz )

Dobré ráno blues band

 je česko-americké trio, hrající akustickou hudbu inspirovanou mississippským blues, country-blues a bluegrassem. Na hudební scéně působí od roku 2012. V současné době sestavu tvoří zpěvák a hráč na foukací harmoniku Brynn Stephens z Californie, hráč na 12ti strunnou akustickou a resophonicko kytaru Vít Kopecký a bubeník a valchysta Vladislav Sosna. Jejich koncerty jsou známé energií nabitou show, hravostí a bravurními instrumentálními výkony.

Odehráno přes 1000 koncertů

Dobré ráno blues koncertuje napříč Evropou a za dobu své existence má odehráno přes 1000 koncertů. V minulosti kapela absolvovala turné např. s americkým kytaristou Alexem Schultzem, kapelou Crazy Hambones a hrála na prestižních festivalech jako např. Frankfurt Musikmesse, The Holy Grail Guitar Show v Berlíně, Blues and Boogie v Ludwigsburgu, nebo Stadtwalk v Germersheimu.

1 z nejoblíbenějších bluesových alb

Kapela spolupracuje s českým hudebním vydavatelstvím Galén pro které nahrála tři alba Live, Bluesgrass, a Blues before breakfast, která jsou výborně hodnocena odbornou kritikou i širokou veřejností. Hudební vydavatelství Supraphone řadí ve svém katalogu album Blues Before Breakfast mezi tři nejoblíbenější bluesová alba.

Významná spolupráce

Významná česká firma Hemr si v roce 2017 vybrala píseň The Road z alba Blues Before Breakfast jako ústřední píseň svého reklamního videa. V roce 2014 kapela Dobré ráno blues spolupracovala se skupinou Kašpárek v rohlíku na televizním pořadu pro Českou televizi. V letech 2012-2015 kapela spolupracovala s výborným hráčem na foukací harmoniku Matějem Ptaszkem.

České kytary světové kvality

Dobré ráno blues band hraje výhradně na české a ručně vyráběné hudební nástroje. Akustické kytary f. Fišer Jazz and Blues Guitars a speciální kovové kytary f. Leewald Resophonic Guitars.

Vladislav Sosna

Vladislav Sosna je vyhledávaným hráčem na bicí a perkusivní nástroje. Pochází z Mníšku pod Brdy a hudbě se věnuje již od útlého dětství. 

Na profesionální československé hudební scéně působí od roku 1983. Za tuto dobu jste se sním mohli setkat v různých hudebních projektech či skupinách.
Např. Abraxas, Tichá dohoda, Framus 5, skupina Petry Janů, OPSO, Sestry Havelkovy, Shamanic Orchestra, Tam-Tam Orchestra.

S Dobré ráno blues band hraje od roku 2012 a je jejím zakládajícím členem.

Vít Kopecký

Vít Kopecký je profesionální bluesový kytarista pocházející ze severočeského Děčína. 
Hudbě se věnuje již od dětství, studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka a také u legendárního kytaristy Karla Poláčka (Fešáci). Od roku 2006 se věnuje hudbě na plný úvazek a koncertuje po celé Evropě.

Mimo koncertní činnosti se také věnuje od roku 2009 výuce kytary a působí jako lektor na hudebních workshopech.

Od roku 2015 spolupracuje s českou kytarovou firmou Jan Fišer Jazz and Blues Guitars a od roku 2017 také s Leewald Resophonic Guitars. V roce 2016 měl čest prezentovat kytary legendární americké firmě Ovation !

S Dobré ráno blues band hraje od roku 2012 a jejím zakládajícím členem.

Brynn Stephens

Brynn Stephens pochází z Los Angeles v Californii, kde v 80. letech spolupracoval a hrál na turné legendárních skupin jako např. Great White, Cheap Trick a Hurricane.

V České republice spolupracoval s předním bluesovým kytaristou Lubošem Andrštem.

S kapelou Dobré ráno blues band koncertuje od začátku roku 2015.  Za zmínku také stojí, že se Brynn kromě hudby profesionálně věnuje čínskému bojovému umění Kung-Fu.